Group of AH-64 Apaches in flight

AH-64 Apache

Najbardziej zaawansowany technologicznie i sprawdzony w boju śmigłowiec bojowy, z którym nie może się równać żaden inny śmigłowiec na świecie.

AH-64 APACHE: PRAWDZIWY ŚMIGŁOWIEC BOJOWY DLA POLSKI

16 globalnych operatorów. Ponad 1200 maszyn w użyciu. 4,5 miliona godzin nalotu. Od początku swojego istnienia jako podstawowy śmigłowiec bojowy armii amerykańskiej, AH-64 Apache oferuje unikalne połączenie prędkości, zasięgu, mocy uzbrojenia i przeżywalności. Bez względu na to, jaka jest misja, Apache wnosi do niej sprawdzone w boju rekordy wydajności i wszechstronności, nieporównywalne z żadnym innym śmigłowcem bojowym.

Boeing będzie współpracował z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej, Agencją Uzbrojenia i polskim przemysłem, aby dostarczyć wiodący na świecie śmigłowiec bojowy, wspierając jednocześnie cel Polski, jakim jest rozwój niezależnych zdolności obronnych i zwiekszenie bezpieczeństwa narodowego.

GOTOWY NA WSPÓŁCZESNE POLE WALKI – OD ZARAZ

AH-64E w wersji 6 (v6) jest w pełni zintegrowanym systemem uzbrojenia zoptymalizowanym do walki w złożonym środowisku. Dzięki czterem unikalnym technologiom, których nie posiada żaden inny śmigłowiec bojowy, Apache jest czymś więcej niż tylko platformą wsparcia ogniowego. Apache może integrować i dostarczać zaawansowane możliwości niezależnie lub we współpracy z innymi systemami we wspólnym środowisku walki. W ostatecznym rozrachunku zapewnia to wojskom możliwości niezbędne do wygrania każdej walki zarówno na dzisiejszym, jak i przyszłym polu bitwy.

Dzięki swoim czterem unikalnym technologiom Apache jest jedynym śmigłowcem bojowym na świecie, który może płynnie integrować się z innymi polskimi zasobami obronnymi, w tym z czołgiem M1 Abrams, F-35, HIMARS, Patriot i bezzałogowymi statkami powietrznymi.

ROZWIĄZANIE O NISKIM RYZYKU, PRZYSTĘPNEJ CENIE, GOTOWE NA PRZYSZŁOŚĆ

AH-64E wersja 6, zaprojektowany z całkowicie kompatybilną i otwartą na szybką rekonfigurację architekturą systemową, pozostaje głównym śmigłowcem bojowym US Army i będzie służył jako centralny element jej floty powietrznej do lat 60-tych XXI wieku. Zapewni mu to ciągłą modernizację z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Umożliwi też szybką i niedrogą integrację przyszłych systemów łączności, zminimalizuje czynnik starzenia się sprzętu i sprawi, że śmigłowiec będzie unikalnie zaprojektowany, aby sprostać przyszłym wymaganiom pola walki.

Z produkowanym co najmniej do 2028 roku AH-64E i zdolnością Boeinga do dostarczania 80-100 Apache'ów rocznie, Polska ma zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa, stabilności i pewności w odniesieniu do tego, jaka jest dzisiejsza rola tej maszyny i jej przyszłość

GLOBALNA INTEROPERACYJNOŚĆ

Obecnie na świecie eksploatowanych jest ponad 1200 śmigłowców Apache, z czego ponad 500 reprezentuje najnowszy model E. Tak duża liczba globalnych użytkowników daje Polsce możliwość współpracy i prowadzenia wspólnych operacji, a także stanowi podstawę do utrzymania i rozwijania solidnej sieci wsparcia operacyjnego i współpracy technicznej.

Śmigłowce Apache znajdują się na wyposażeniu w Stanach Zjednoczonych, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie, a w ramach połączonych ćwiczeń i operacji latają nad Polską i Europą Wschodnią. Śmigłowce bojowe Apache są również używane przez wielu sojuszników NATO, co czyni je sprawdzonym narzędziem, które wspiera interoperacyjność z siłami amerykańskimi i bezpieczeństwo regionalne na wschodniej flance NATO.

AH-64 został wybrany przez wielu klientów dzięki przystępnym kosztom nabycia i eksploatacji. Pamiętając, że ok. 70% całkowitego kosztu cyklu życia przypisane jest do eksploatacji, utrzymania i konserwacji statków powietrznych, bezsprzecznym jest fakt, że obecność Apache'a na całym świecie umożliwia dzielenie się wiedzą oraz oznacza efektywność łańcucha dostaw i związane z tym korzyści w zakresie kosztów cyklu życia.

16 GLOBALNYCH UŻYTKOWNIKÓW. PONAD 1200 ŚMIGŁOWCÓW W AKTYWNEJ SŁUŻBIE NA CAŁYM ŚWIECIE.

Flag of Egypt
Egipt
Flag of Greece
Grecja
Flag of India
Indie
Flag of Indonesia
Indonezja
Flag of Israel
Izrael
Flag of Japan
Japonia
Korea Południowa
Flag of Kuwait
Kuwejt
Flag of Netherlands
Holandia
Flag of Qatar
Katar
Flag of Saudi Arabia
Arabia Saudyjska
Flag of Singapore
Singapur
Flag of United Arab Emirates
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Flag of United Kingdom
Wielka Brytania
Flag of United States
Stany Zjednoczone

ZOPTYMALIZOWANY KOSZTOWO CYKL ŻYCIA

Apache to platforma o najlepszej wartości w odniesieniu do kosztu całego cyklu życia maszyny, biorąc też przy tym pod uwagę dodatkowe zdolności, których nie ma w konkurencyjnych śmigłowcach, plan modernizacji wspierany przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz wieloletnie oszczędności w kontraktach zakupowych wraz z korzyściami wynikającymi z efektu skali łańcucha dostaw. To wszystko powoduje, że Apache jest uważany nie tylko za sprawdzony i elitarny, ale również za rozwiązanie efektywne kosztowo w całym swoim cyklu życia.

AH-64 został wybrany przez wielu użytkowników dzięki przystępnym kosztom pozyskania i utrzymania w całym cyklu życia. Ponieważ około 70% całkowitych kosztów w cyklu życia śmigłowca przypada na jego eksploatację, utrzymanie i konserwację, oczywiste jest, że obecność Apache na całym świecie skutkuje dzieleniem się wiedzą, efektywnością łańcucha dostaw oraz wsparciem w konserwacji maszyn przez kolejne dziesięciolecia.

BOEING W POLSCE

Boeing jest sprawdzonym partnerem Polski i będzie spełniał wymagania Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie offsetu poprzez tworzenie i angażowanie się we współpracę w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, wspierającą cel Polski, jakim jest rozwój niezależnych zdolności obronnych, w tym produkcji, długoterminowego wsparcia i utrzymania, konserwacji, napraw, modernizacji i innych kluczowych usług. Obecnie polski łańcuch dostaw Boeinga składa się z ponad 40 polskich firm, które w ciągu ostatnich 10 lat wygenerowały blisko 400 milionów dolarów. Niemal każdy samolot komercyjny Boeinga posiada części i systemy wyprodukowane w Polsce.

Nasz wpływ wykracza daleko poza polski sektor obronny. Jesteśmy członkiem klastra przemysłowego Dolina Lotnicza, reprezentowanego przez Boeing Digital Solutions w Gdańsku oraz Distribution Services w Rzeszowie, który zatrudnia ponad 30 wysoko wykwalifikowanych pracowników w sektorze wojskowym, komercyjnym i rynku odrzutowców biznesowych. Nasze firmy Digital Solutions & Analytics oraz Boeing AvionX, zlokalizowane w Gdańsku, zatrudniają 600 osób - prawie wszyscy to wysoko wykwalifikowani inżynierowie z polskich uczelni.

Sprawdzony zespół będzie współpracował z Polską w celu budowania partnerstwa w zakresie współpracy przemysłowej i planów, które stworzą długoterminową wartość dla wszystkich zaangażowanych stron. Oznacza to, że prace, takie jak te nad Apache, są tylko jednym z wielu obszarów, które bierzemy pod uwagę współpracując z Polską. Boeing będzie wspierał polski przemysł i priorytety kraju, włączając w to możliwości partnerstwa m.in. w zakresie badań i rozwoju, zaawansowanych technologii, możliwości utrzymania oraz rozwoju dostawców i łańcucha dostaw.

MATERIAŁY DO POBRANIA

GALERIA

WIDEO